Aktualności

Wpadł z narkotykami, bo zaczepiał przechodniów

Data publikacji 10.11.2022

Policjanci z Ryk zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, który pod wpływem alkoholu zaczepiał przechodniów na ulicy. W trakcie kontroli osobistej okazało się, że ma przy sobie woreczek z suszem. Gdy policjanci przeszukali jego mieszkanie ujawnili kolejne narkotyki.

Policjanci z Ryk zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, który pod wpływem alkoholu zaczepiał na jednej z ulic Ryk przechodniów. W  trakcie kontroli osobistej okazało się, że posiadał przy sobie woreczek z suszem. Gdy policjanci przeszukali jego mieszkanie ujawnili kolejne narkotyki.

W poniedziałek  policjanci prewencji  zostali skierowani na interwencję na jedną z ulic Ryk, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy  mężczyzna miał zaczepiać przechodniów.  Na widok interweniujących policjantów mężczyzna zaczął uciekać.  Mundurowi ruszyli za nim w pościg i dokonali zatrzymania 39-latka.  W  trakcie kontroli mężczyzny okazało się, że posiadał  przy sobie woreczek z suszem. Ponadto  był nietrzeźwy, miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.  Dodatkowo już w trakcie przeszukania jego domu  kryminalni z ryckiej komendy znaleźli  kolejne woreczki z zawartością zielonego suszu.  Badanie wykazało, że susz to tzw. marihuana, której posiadanie jest  zabronione. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 120 gramów zielonego suszu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za  posiadanie narkotyków w znacznych ilościach. Przyznał się do  popełnionych czynów. Wczoraj decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór policji.  

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony