Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego na DW-824

Data publikacji 08.11.2022

Wczoraj w Głusku Dużym Kolonii kierujący Volkswagenem 28-latek z gminy Opole Lubelskie jadąc w terenie niezabudowanym drogą wojewódzką numer 824 śmiertelnie potrącił idącego jezdnią 69-latka z gminy Chodel. Mężczyzna pomimo reanimacji zmarł. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Wczoraj tuż po godzinie 17:00 dyżurny opolskiej policji przyjął zgłoszenie o tym, że w Głusku Dużym Kolonii, gmina Karczmiska doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Volkswagenem 28-latek jadąc drogą wojewódzką numer 824 w kierunku Opola Lubelskiego, poza terenem zabudowanym potrącił znajdującego się na jezdni 69-latka. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia pieszy nie posiadał odblasków.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący Volkswagenem był trzeźwy. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy o ostrożność i wyobraźnię! Znajdując się na jezdni należy zachować szczególną ostrożność. Bezwzględnie korzystajmy z odblasków zwłaszcza w terenie niezabudowanym oraz w miejscach słabo oświetlonych. Przypominamy, że zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek. Używanie odblasków jest niezwykle istotnie nie tylko, gdy jest ciemno, czyli rano i wieczorem, ale również podczas opadów deszczu. Ważne jest ich umieszczenie na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wtedy odblaski będą dobrze widoczne dla kierowców.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony