Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Data publikacji 07.11.2022

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj na skrzyżowaniu DK 19 i ulicy Międzyrzeckiej w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Saabem. Do szpitala trafiły trzy osoby. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze!

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 14:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 19 i ulicy Międzyrzeckiej w Radzyniu Podlaskim. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki, kierujący samochodem osobowym marki Opel Zafira, 31-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego wykonując na skrzyżowaniu manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Saabem, który poruszał się w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego. Tym pojazdem kierował 43-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, który podróżował wraz z pasażerem.

W wyniku zderzenia do szpitala trafiły trzy osoby. Kierujący byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości. W miejscu wypadku przez kilka godzin występowały utrudnienia w ruchu. Mundurowi w miejscu zdarzenia wprowadzili ruch wahadłowy.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.

starszy aspirant Piotr Mucha

Powrót na górę strony