Aktualności

Nietrzeźwy, poszukiwany i bez prawa jazdy wpadł, bo przekroczył prędkość

Data publikacji 04.11.2022

Radzyńscy policjanci zatrzymali 47-latka, który kierując Oplem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, mężczyzna miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie i posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę.

Wczoraj przed godziną 17:00 policjanci radzyńskiej drogówki w Czemiernikach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Vectra w związku z ujawnionym wykroczeniem. Siedzący za kierownicą mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 47-letni mieszkaniec gminy Czemierniki jest nietrzeźwy. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo w czasie kontroli drogowej na jaw wyszedł fakt, że mężczyzna nie posada uprawnień do kierowania, gdyż została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 47-latek jest także poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

starszy aspirant Piotr Mucha

Powrót na górę strony