Aktualności

Podpalacze zatrzymani!

Data publikacji 04.11.2022

Zatrzymaliśmy trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o podpalenia kilku niezamieszkałych budynków, do których doszło ostatnio w powiecie chełmskim. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu w wieku od 17 do 21 lat. Wysokość poniesionych strat jest jeszcze szacowana. Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzenie do prokuratury, gdzie będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Do trzech pożarów drewnianych niezamieszkałych budynków doszło w drugiej połowie października na terenie jednej z gmin w powiecie chełmskim. Ogień strawił dwa niezamieszkałe budynki oraz stodołę. Na miejscu prowadzone były działania gaśnicze przez straż pożarną. Jak się okazało,  w każdym z tych zdarzeń, ogień nie pojawił się przypadkowo. W ocenie specjalistów prawdopodobną przyczyną  było celowe zaprószenie ognia.

Sprawą ustalenia podpalaczy zajęli się chełmscy kryminalni. Policjanci typowali, że za podpaleniami mogą stać mieszkańcy powiatu chełmskiego.

 

W miniony wtorek późnym wieczorem doszło do kolejnego pożaru. Spaleniu uległ drewniany niezamieszkały dom. Ogień strawił budynek doszczętnie. W tym przypadku również stwierdzono podpalenie. Właścicielka budynku oszacowała wartość strat na kwotę 20 tysięcy złotych.

Podpalacze wpadli w ręce kryminalnych z chełmskiej jednostki już kilka godzin po tym zdarzeniu. To trzej mężczyźni w wieku od 17 do 21 lat. Jeden z nich działał w ochotniczej straży pożarnej i uczestniczył w gaszeniu kilku tych podpaleń.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że wszystkie podpalenia były wynikiem działania zatrzymanych mężczyzn.

 

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe. Za spowodowanie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

  • Pogorzelisko po spalonym domu
  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • Zatrzymany mężczyzna z policjantami
Powrót na górę strony