Aktualności

Wypadek w Pułankowicach

Data publikacji 03.11.2022

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś w miejscowości Pułankowice (powiat kraśnicki). 67 letni kierowca Volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Mitsubishi doprowadzając do zderzenia. Wskutek tego Volkswagen ściął drzewo oraz znak, lądując w przydrożnym rowie. Pasażerka z Mitsubishi z obrażeniami trafiła do szpitala. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności.

Cała sytuacja miała miejsce dzisiaj po godzinie 10:30 w miejscowości Pułankowice. Jak wstępnie ustalono 67 letni mieszkaniec Sosnowca jechał Volkswagenem drogą wojewódzką DW 842 na krajową 19-kę. Na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu krajówką osobowemu Mitsubishi doprowadzając do zderzenia. Wskutek tego Volkswagen ściął drzewo oraz znak, lądując w przydrożnym rowie po przeciwnej stronie drogi. Pasażerka z Mitsubishi - 63 letnia mieszkanka powiatu opolskiego trafiła do szpitala z obrażeniami. Pozostałym uczestnikom nic się nie stało.

Policjanci wykonali oględziny z technikiem kryminalistyki. Ruch odbywał się wahadłowo. Kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu pracowali również strażacy oraz pogotowie. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony