Aktualności

40 – latek wpadł na kłusownictwie

Data publikacji 02.11.2022

Zarzuty kłusownictwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych usłyszał 40 – letni mieszkaniec gminy Siennica Różana. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli samodziałową broń palną oraz amunicję różnego kalibru. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 40 – latka doszło w miniony weekend na terenie lasu w gminie Siennica Różana. Policjant miejscowego posterunku będąc na wolnym od służby otrzymał informację, że na terenie lasu ujęto kłusownika z bronią. Funkcjonariusz na miejscu potwierdził zgłoszenie i wezwał będących w służbie policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. W chwili zatrzymania miał prawie promil alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszych  czynności mundurowi zabezpieczyli u 40-latka samodziałową broń palną oraz aminuję różnego kalibru. Jak się okazało, mężczyzna ma również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Funkcjonariusze znaleźli w lesie także jego samochód, którym przyjechał.  

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kłusownictwa oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawa nielegalnego posiadania broni jest w dalszym ciągu wyjaśniania. 40 – latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony