Aktualności

Trwa policyjna akcja "Wszystkich Świętych"

Data publikacji 01.11.2022

Przed nami kolejny dzień policyjnej akcji „Wszystkich Świętych”. Funkcjonariusze utrzymują płynność ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierującym jak i pieszym. Apelujemy o ostrożność, cierpliwość, a także zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego.

Dziś święto "Wszytskich Świetych". To właśnie dziś na drogach wojewódzkich oraz krajowych odbywa się największy ruch, dlatego funkcjonariusze podczas swojej służby szczególnie patrolują drogi wojewódzkie oraz krajowe. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, dokonują pomiarów prędkości oraz sprawdzają czy wszyscy pasażerowie, a szczególnie dzieci są prawidłowo przewożone. Za pomocą drona sprawdzamy natężenie ruchu wokół cmentarzy, a także czy nie dochodzi do rażącego łamania przepisów drogowych. W celu utrzymania płynności ruchu podejmują ręczną regulację ruchu drogowego.

W tym szczególnym okresie, środowisko policyjne nie zapomina o poległych policjantach czy osobach związanych z policyjną formacją.

Funkcjonariusze składają im hołd na grobach, palą znicze symbolizujące nieprzemijającą o nich pamięć.

W ciągu ostatnich trzech dni policyjnych działań 28-31 października na terenie województwa lubelskiego policjanci odnotowali 5 wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a 5 osób zostało rannych. Na drogach regionu doszło łącznie do 189 kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 49 nietrzeźwych kierujących. Do chwili obecnej ostatnie dni przebiegają znacznie spokojniej niż w analogicznym okresie w roku 2021.

Do kierujących apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych, ostrożną i kulturalną jazdę, a także stosowanie się do wydawanych poleceń funkcjonariuszy. Aby usprawnić dojazd do wielu cmentarzy została zmieniona organizacja ruchu, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na znaki drogowe.

Apelujemy też do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych. W okresie jesiennym szybko zapada zmrok, a w wielu rejonach pojawia się mgła, dlatego razem ze zniczem zabierzmy ze sobą odblask. Kamizelka, brelok czy opaska znacznie podniesie nasze bezpieczeństwo.

sierżant sztabowy Małgorzata Skowrońska

  • policjanci z dronem
  • policjant
  • policjanci na cmentarzu
  • policjanci przy cmentarzu
  • policjantki
  • policjant
Powrót na górę strony