Aktualności

Kierował pod wpływem narkotyków. Wpadł bo przekroczył prędkość

Data publikacji 31.10.2022

21 latek kierując swoim BMW został zatrzymany przez patrol drogówki z powodu przekroczenia prędkości. Podczas kontroli funkcjonariusze zauważyli jak mężczyzna wyciąga ze skarpetki woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Okazało się, że miał przy sobie mefedron i był pod wpływem narkotyków.

Do zatrzymania doszło wczoraj o godzinie 19:00 na jednej z ulic Włodawy. Policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej BMW w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli zachowywał się nerwowo. Policjanci zauważyli, jak pod wycieraczkę samochodu wkłada wyjęty ze skarpetki woreczek strunowy z krystaliczną substancją. Okazało się, że był to mefedron. Pojazd odholowano na strzeżony parking, a 21-latka poddano badaniu na zawartość substancji psychoaktywnych w organizmie z wynikiem pozytywnym. Od kierującego pobrano krew do szczegółowych badań. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. 21-latek odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony