Aktualności

Śmiertelny wpadek podczas prac dekarskich!

Data publikacji 29.10.2022

Do tragicznego wypadku podczas prac dekarskich doszło dziś rano w Bodaczowie (gm. Szczebrzeszyn). Wynajęci pracownicy firmy, której zostało zlecona usługa wykorzystywali dźwig z podnośnikiem koszowym. W pewnym momencie kosz spadł z pracownikami z wysokości około 15 metrów. Jeden z mężczyzn (59-letni ob. Ukrainy) zginął na miejscu. Jego kolega (48-latek, ob. Ukrainy) został przetransportowany do szpitala. Operator dźwigu 46-latek był trzeźwy.

Dziś przed godziną 10 zostaliśmy powiadomieni o wypadku podczas prac dekarskich w miejscowości Bodaczów, powiat zamojski. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Na miejscu wykonywane były prace dekarskie przez pracowników wynajętej firmy. Podczas prac wykorzystywali dźwig z podnośnikiem koszowym. W momencie wypadku w koszu mieli znajdować się dwaj pracownicy (ob. Ukrainy).

Z nieustalonej na chwilę obecna przyczyny kosz spadł z pracownikami z wysokości około 15 metrów. Jeden z pracowników (59-latek) zginął na miejscu. Jego kolega (48-latek) został przetransportowany do szpitala. Operator dźwigu 46-latek z powiatu podkarpackiego był trzeźwy. Na miejscu ustalamy okoliczności wspólnie z prokuratorem. Podczas naszych czynności obecny jest również pracownik Państwowej Inspekcji Pracy.

nadkom. Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Powrót na górę strony