Aktualności

Tymczasowy areszt za znęcanie się i pobicie ojca

Data publikacji 28.10.2022

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi z gminy Łuków, który od kilku miesięcy znęcał się nad schorowanym ojcem, a ostatnio dotkliwie go pobił . Mężczyzna usłyszał już zarzut, a wczoraj Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Łukowscy policjanci prowadzą postępowanie, w sprawie psychicznego i fizycznego znęcania się nad 58-latkiem. Funkcjonariusze ustalili, że od kilku miesięcy 32-letni syn schorowanego mężczyzny wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał i bił swego ojca, a nawet groził mu zabójstwem. Ostatnio nietrzeźwy 32-latek tak dotkliwie pobił swego ojca, że pokrzywdzony mężczyzna z poważnymi urazami został przewieziony do szpitala. Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi, a gdy już wytrzeźwiał usłyszał zarzut. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd przychylił się do wniosku łukowskiej Policji oraz Prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec 32-latka. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

Policjanci przypominają, że przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec osób bliskich. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Powrót na górę strony