Aktualności

Jechał na sądowym zakazie, był poszukiwany za oszustwo

Data publikacji 27.10.2022

Włodawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi. Podczas interwencji okazało się, że mieszkaniec Lublina ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany do odbycia kary 167 dni pozbawienia wolności za oszustwo. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty niestosowania się do orzeczonego zakazu sądowego, a po południu trafił do zakładu karnego, w którym odbędzie zasądzoną karę.

Policjanci z ruchu drogowego weryfikowali wczoraj zgłoszenie zamieszczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w sprawie przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Grabniak. Przed godziną 15:00 zauważyli kierującego Audi, którego postanowili skontrolować. Kierowca zwolnił przy policjantach, po czym z impetem ruszył do przodu. Po chwili został zatrzymany.

W trakcie sprawdzenia 25-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się że ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto kierowca Audi okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary 167 dni pozbawienia wolności za oszustwo.

Poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo zatrzymano mu dowód rejestracyjny za brak badań technicznych oraz ukarano go mandatem za niestosowanie się do znaków i sygnałów lub poleceń osoby uprawnionej w celu uniknięcia kontroli drogowej.
 

25-latek usłyszał zarzut dotyczący niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Dzisiaj policyjnym konwojem trafił do aresztu śledczego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony