Aktualności

Nielegalna broń i amunicja u 61-latka

Data publikacji 27.10.2022

Zatrzymaliśmy 61 – letniego mieszkańca Krasnegostawu, który posiadał w miejscu zamieszkania broń i amunicję bez wymaganego zezwolenia. Ujawniliśmy karabinek KBKS z przyrządem celowniczym i kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego rodzaju. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z krasnostawskiej komendy przeszukali wczoraj pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez 61- latka z Krasnegostawu. Mieli podejrzenia, że może się tam znajdować nielegalana broń i amunicja. W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli broń palną typu karabinek KBKS z przyrządem celowniczym i kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego rodzaju.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna nie posiada wymaganego pozwolenia. Nielegalna broń i amunicja zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany.

61-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

aspirant Jolanta Babicz

  • nielegalna amunicja zabezpieczona u 61-latka
  • nielegalna broń zabezpieczona u 61-latka
  • nielegalna amunicja zabezpieczona u 61-latka
Powrót na górę strony