Aktualności

Zachowali czujność i nie dali się oszukać fałszywemu funkcjonariuszowi CBŚP

Data publikacji 26.10.2022

Wczoraj do kilku mieszkanek powiatu zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Wypytywał o pieniądze i kosztowności, które mają w domach i na kontach bankowych. Na szczęście żaden z rozmówców nie podjął tematu i o tego typu telefonach powiadomiony został oficer dyżurny komendy.

Wczoraj do kilku osób na terenie naszego powiatu zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Nieznajomy wypytywał o pieniądze i inne kosztowności, które osoby mają w domu i na rachunkach w banku. Tłumaczył, że rozpracowuje grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań. Osoby, do których się dodzwonił, wykazały czujność i nie kontynuowały dalszej rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o tym fakcie  powiadomiła dyżurnego komendy.

Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji i innych służb nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony