Aktualności

Pocisk artyleryjski w teransporcie buraków

Data publikacji 26.10.2022

Pocisk artyleryjski prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej znaleziono na terenie cukrowni w Krasnymstawie. Jak się okazało, niewybuch przyjechał na teren zakładu schowany w jednym z transportów buraków. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu wojskowych saperów.


Wczoraj wieczorem oficer dyżurny krasnostawskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie miejscowej cukrowni znaleziono przedmiot wyglądem przypominający pocisk artyleryjski. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało był to nieuzbrojony pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Wszystko wskazuje na to, że niewybuch przyjechał na teren cukrowni schowany w jednym z transportów buraków. Mundurowi zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajmą się znaleziskiem.

Policjanci przypominają, iż niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką Policji.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony