Aktualności

Wypadki drogowe na DK-19

Data publikacji 24.10.2022

Do dwóch wypadków drogowych doszło wczoraj na DK-19. Pierwsze zdarzenie zaistniało w miejscowości Biała. Tam 47-letni motocyklista uderzył w znaki drogowe i z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce w Białce. Kierujący Oplem potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna również trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie15:00 w miejscowości Biała na drodze krajowej numer 19.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha, 47-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego wyprzedzając ciąg pojazdów uderzył w znaki drogowe znajdujące się na wysepce rozdzielającej pasy jezdni.

Motocyklista wyniku wypadku doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. W placówce medycznej została od niego pobrana krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 18:40 w miejscowości Białka. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący Oplem Meriva, 50-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnie na oznakowanym przejściu dla pieszych.

W wyniku wypadku 45-letni pieszy, mieszkaniec gminy Kąkolewnica doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Uczestnicy wypadku drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadków drogowych oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

starszy aspirant Piotr Mucha

Powrót na górę strony