Aktualności

18-latek kierujący Lexusem uderzył w słup

Data publikacji 24.10.2022

O ogromnym szczęściu mogą mówić kierujący i pasażerki Lexusa, którzy uniknęli poważnych obrażeń ciała. Kierowany przez 18-latka samochód zjechał z jezdni do rowu, a następnie z ogromna siłą uderzył w betonowy słup. Młody kierowca trzy tygodnie temu uzyskał prawo jazdy. Twierdził, że wypadek zaistniał przez zwierzę, które wybiegło mu na drogę.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek przed godziną 23:00. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem marki Lexus, 18-latek z gminy Krzywda, jadąc drogą w Gołaszynie zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w przepust, a następnie w betonowy słup. Siła uderzenia była tak duża, że słup trakcji elektrycznej pękł w dwóch miejscach. Na szczęście 14 i 17-letnia pasażerki auta doznały niegroźnych urazów, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mundurowi ustalili, że 18-latek niedawno zdał egzamin na prawo jazdy, a dokument odebrał trzy tygodnie temu. Młodzieniec tłumaczył policjantom, że wypadek zaistniał przez zwierzę, które wybiegło mu na drogę, a on nie chcąc w nie uderzyć zjechał z jezdni.

Jednak ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierujący Lexusem 18-latek jechał zbyt szybko i utracił panowanie nad samochodem po wyjechaniu z łuku na prosty odcinek drogi. Według nich o nadmiernej prędkości auta może świadczyć siła z jaką pojazd uderzył w betonowy słup trakcji elektrycznej, powodując jego pęknięcie.

Teraz policjanci prowadząc dochodzenie ustalą szczegóły i dokładne okoliczności zaistniałego zdarzenia, sprawdzą z jaką prędkością jechał kierujący Lexusem 18-latek.

Kolejny raz przypominamy - nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach. Zachęcamy i namawiamy, aby jechać z bezpieczną prędkością, która zapewni kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Powrót na górę strony