Aktualności

Straciła panowanie nad pojazdem – uderzyła w drzewo

Data publikacji 23.10.2022

Kierująca Volkswagenem nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi uderzając w drzewo. Kierująca wraz z pasażerem trafili do szpitala. W związku ze zmianą warunków atmosferycznych apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Przypominamy, że stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji.

Wczoraj po godzinie 16:00 w Starym Brusie kierująca Volkswagenem Golfem wypadała z drogi i uderzyła w drzewo. Na miejsce pojechali włodawscy policjanci, którzy ustalili, że  41-letnia mieszkanka gminy Stary Brus nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi uderzając w drzewo. Zarówno kierująca, jak również jej 45-letni pasażer trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W związku ze zmianą warunków atmosferycznych apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Przypominamy, że na mokrej i śliskiej nawierzchni pojazd zachowuje się w inny sposób, droga hamowania jest znacznie dłuższa i łatwo o wypadek czy kolizję. Pamiętajmy, że stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę sprawdzajmy stan techniczny naszego pojazdu, pamiętajmy o zmianie opon, respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

podinspektor Bożena Szymańska

Powrót na górę strony