Aktualności

Nietrzeźwy kombajnista zatrzymany

Data publikacji 19.10.2022

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 51 – letni mieszkaniec gminy Izbica, który wczoraj kierował kombajnem po drodze publicznej. Mężczyznę zatrzymali policjanci po anonimowym zgłoszeniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz surowa kara finansowa.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Izbcia. Dyżurny krasnostawskich policjantów po godzinie 14:00 otrzymał anonimowe zgłoszenie, że po drodze publicznej jedzie kombajnista, który nie trzyma toru jazdy. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, którzy znaleźli opisywany kombajn i zatrzymali kierowcę. W trakcie kontroli drogowej, po zbadaniu alkomatem okazało się, że 51- letni mieszkaniec tej gminy ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie tłumaczył się przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek na drodze! Zawsze reagujmy, kiedy widzimy na drodze kierowców, którzy mogą znajdować się pod działaniem alkoholu i łamią przepisy. Pamiętajmy, że takie osoby stanowią realne zagrożenie nie tylko dla ich samych, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony