Aktualności

Chciała sprzedać sukienkę, straciła 3000 złotych

Data publikacji 19.10.2022

18 letnia mieszkanka Włodawy, chciała sprzedać sukienkę na portalu Vinted za 20 złotych. Zgodnie z instrukcją oszusta, weszła w link i zalogowała się do fałszywej strony bankowości internetowej. Straciła 3000 złotych. Apelujemy o zachowanie ostrożności przy sprzedaży internetowej!

Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie zgłosiła się 18 letnia mieszkanka Włodawy, która oświadczyła, że została oszukana przy sprzedaży sukienki na portalu Vinted za kwotę 20 PLN. Oszust podający się za klienta oświadczył, że jest zainteresowany zakupem lecz zgłaszająca musi postępować zgodnie z przekazanymi instrukcjami. Po zalogowaniu się do fałszywej strony bankowości internetowej  i wpisaniu danych z karty płatniczej poszkodowana otrzymała kody autoryzacyjne, których użyła a następnie otrzymała z banku wiadomość o zablokowaniu karty. Po skontaktowaniu się z bankiem uzyskała informację, że na jej koncie pojawiły się dwie transakcje w obcej walucie na kwotę blisko 3000 złotych.

Apelujemy o rozwagę podczas sprzedaży internetowej ! Nie klikajmy w przesłane wiadomości i linki do płatności oraz czytajmy uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

 

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony