Aktualności

Tragiczny wypadek w Stawku

Data publikacji 19.10.2022

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Stawek gmina Spiczyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 67 - latek kierujący Citroenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia 77-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Druga pasażerka została śmigłowcem przetransportowana do lubelskiego szpitala. Kierujący był trzeźwy. Apelujemy o ostrożność!

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16.00 na drodze powiatowej w miejscowości Stawek gmina Spiczyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 67-letni mieszkaniec Lublina kierujący Citroenem prawdopodobnie rozpoczął manewr wyprzedzania nie upewniając się, że jest już wyprzedzany przez inny pojazd. Następnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 77 – letnia pasażerka, która podróżowała na tylnej kanapie. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Druga pasażerka, 52- letnia mieszkanka Lublina siedząca na przednim fotelu przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie. Kierujący Citroenem trzeźwy. Mężczyzna trafił do szpitala w Łęcznej. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o ostrożność na drogach.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony