Aktualności

Dwa tragiczne wypadki na drogach Lubelszczyzny

Data publikacji 16.10.2022

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków doszło wczoraj na Lubelszczyźnie. W powiecie łukowskim w Hucie-Dąbrowie śmierć na miejscu poniósł kierujący seatem 48-latek, który zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Z kolei w miejscowości Pniówek w powiecie zamojskim kierujący citroenem potrącił 57-letniego pieszego, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Prowadzone śledztwo ustali dokładnie przebieg tych wypadków.

Do pierwszego z tych wypadków doszło w sobotę około godziny 16.00 w miejscowości Huta-Dąbrowa w powiecie łukowskim. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Seat Toledo po wyjechaniu z łuku drogowego stracił panowanie nad pojazdem i po zjechaniu z jezdni uderzył w przydrożne drzewo. Niestety 48-latek z gminy Wojcieszków w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarł na miejscu wypadu.

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną 20.00 w miejscowości Pniówek w powiecie zamojskim. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący citroenem jadąc poza obszarem zabudowanym na łuku drogi potrącił pieszego. 57-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jego życia jednak nie udało się uratować.

Policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzić śledztwo, które ustali dokładny przebieg tych wypadków.

Apelujemy o ostrożną jazdę z bezpieczną prędkością, która zapewni kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Z kolei pieszych namawiamy do zakładania elementów odblaskowych, które poprawią ich widoczność na nieoświetlonej drodze.
 

aspirant sztabowy Marcin Józwik
komisarz Anna Kamola

 

 

Powrót na górę strony