Aktualności

Rowerem wjechał pod forda. Pomocy udzielili mu policjanci

Data publikacji 13.10.2022

Policjanci z lubartowskiej drogówki podczas patrolowania Abramowa zauważyli leżącego na drodze rowerzystę, który został potrącony przez forda. Natychmiast udzielili rannemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. 51-latek został zabrany do szpitala. Jak się okazało, to cyklista okazał się sprawcą kolizji. W dodatku był nietrzeźwy.

Wczoraj po godzinie 18:00 policjanci lubartowskiej drogówki patrolowali rejon Abramowa. W pewnym momencie najechali na groźnie wyglądające zdarzenie na drodze.  Okazało się, że rowerzysta został potrącony przez osobowego Forda.

Mundurowi natychmiast udzielili rowerzyście pierwszej pomocy i opatrzyli mu głowę. Powiadomili również zespół ratownictwa medycznego. 51-latek został przewieziony do szpitala.  Kierowca forda nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak się okazało, to cyklista okazał się sprawcą kolizji. 51-latek dojeżdżając do drogi głównej, nie ustąpił pierwszeństwa fordowi, doprowadzając do zderzenia. 63-letni kierowca osobówki był trzeźwy, natomiast cyklista miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Jesienią szybciej zapada zmrok i warunki do jazdy robią się coraz cięższe. Pamietajmy, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i odpowiednio wyposażyć swój pojazd w światła i elementy odblaskowe. Ponadto należy stosować się do panującego oznakowania na drodze, zwracać uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego i inne pojazdy. Nawet chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do tragedii. Nigdy nie wsiadajmy ,, za kółko” po wypiciu alkoholu!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony