Aktualności

Skradzione łupy ukrył w lesie, skąd mieli zabrać je grzybiarze

Data publikacji 13.10.2022

Zarzuty kradzieży usłyszał 63-latek który z działki rekreacyjnej na terenie gminy Susiec zabrał m.in. narzędzia i ozdoby ogrodowe. Właściciel straty oszacował na ponad 1000 złotych. 63-latek skradzione łupy miał schować w lasku, a gdy po nie wrócił okazało się, że w „kryjówce” już ich nie ma. Sugerował, że przedmioty mogły zostać zabrane przez grzybiarzy, których teraz sporo w lasach.

Do kradzieży miało dojść na początku października na terenie działki rekreacyjnej w gminie Susiec. Właściciel posesji wartość strat wycenił na ponad 1000 złotych. Z posesji zginąć miały m.in. dwie figurki ogrodowe, podbierak do ryb i narzędzia ogrodowe.

Sprawcą kradzieży okazał się 63-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski. Mężczyzna przyznał się do winy, jednak nie był w stanie zwrócić przedmiotów właścicielowi, ponieważ schował je w pobliskim lesie, skąd jak sugerował, pewnie zostały zabrane przez grzybiarzy.

63-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony