Aktualności

Przedszkolaki odwiedziły policjantów

Data publikacji 12.10.2022

Policjantów z parczewskiej komendy odwiedzili niezwykli goście. Przedszkolaki zwiedzały budynek komendy, zapoznały się z pracą oficera dyżurnego oraz policjantów pełniących służbę w terenie. Największą radość sprawiła obsługa naszego sprzętu. W trakcie spotkania przypomniano najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz o korzystaniu z elementów odblaskowych.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno – Językowego „Skowronek” oraz dzieci z Przedszkola nr 2 w Parczewie odwiedziły parczewskich mundurowych. W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiedzieli im o pracy w poszczególnych wydziałach. Wyjaśnili czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Dzieci miały okazję siąść za kierownicą radiowozów oraz zobaczyć jak wygląda sprzęt policyjny.

Zwiedziły również teren jednostki, a w szczególności stanowisko dyżurnego jednostki, pomieszczenie w którym policjanci sporządzają całą dokumentację z podjętej interwencji oraz wykonują badanie stanu trzeźwości.

Ponadto dzieci obejrzały film o „Bezpiecznych zachowaniach", w którym dowiedziały się jaki jest algorytm postępowania w różnych sytuacjach, jak reagować na zagrożenia oraz jakie informacje należy przekazać w rozmowie z dyspozytorem numeru 112. Radość i śmiech najmłodszych pozwolił również na naukę piosenki o odblaskach. 

Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a każdy przedszkolak otrzymał element odblaskowy aby „świecić przykładem”.

 

sierż.szt. Ewelina Semeniuk

  • grupowe z policjantami 2
  • grupowe z policjantami (2)
  • dzieci oglądające film
Powrót na górę strony