Aktualności

Poszukiwany ukradł pieniądze z kościoła

Data publikacji 12.10.2022

Niespełna kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży kasetki z pieniędzmi z kościoła w Cycowie policjanci zatrzymali sprawcę. 67-latek zatrzymany został na terenie Lublina zaraz po tym jak próbował z innego kościoła ukraść pieniądze. Był poszukiwany i działał w warunkach recydywy.

W poniedziałek łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na początku października z przedsionka kościoła w Cycowie nieznany wówczas sprawca ukradł kasetkę z pieniędzmi. Kasetka przytwierdzona była do ściany. Straty zostały oszacowane na kwotę 850 złotych.

Po otrzymanym sygnale ustalaniem okoliczności tego zdarzenia zajęli się łęczyńscy kryminalni. Intensywna praca funkcjonariuszy w tym również zabezpieczony monitoring z terenu kościoła pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec powiatu puławskiego.

Mężczyzna został zatrzymany przez lubelskich policjantów zaraz po tym jak również z jednego z kościołów w Lublinie usiłował ukraść pieniądze. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jest poszukiwany przez sąd.

Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy ponieważ był już wcześniej skazywany za podobne przestępstwa. Odpowie również za usiłowanie kradzieży pieniędzy z lubelskiego kościoła. Po wykonaniu wszystkich czynności  został przewieziony do aresztu.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony