Aktualności

Wypadek z udziałem 7-latki

Data publikacji 11.10.2022

Włodawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kaplonosach. 7-latka weszła na drogę pod nadjeżdżający samochód. Dziewczynka z obrażeniami głowy została przewieziona Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Apelujemy do pieszych i kierowców o ostrożność.

 
Wczoraj tuż po godzinie 14:00, dyżurny włodawskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o potrąceniu dziecka w miejscowości Kaplonosy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierowca Forda, mieszkaniec Włodawy wyminął się z autobusem odwożącym dzieci ze szkoły. Nagle kierujący Fordem dostrzegł dziewczynkę idącą poboczem, która postanowiła przekroczyć jezdnię. Wtedy została potrącona. Mężczyzna był trzeźwy. 7-letnia mieszkanka gminy Hanna z obrażeniami głowy została przewieziona Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Szczegółowe okoliczności wyjaśni prowadzone postępowanie.
 
Apelujemy po raz kolejny do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i uwagi. Pamiętajmy, że pośpiech, rozkojarzenie a przede wszystkim ignorowanie przepisów ruchu drogowego może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nie lekceważmy naszego bezpieczeństwa. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i przestrzegajmy obowiązujących przepisów. 
 
aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
Powrót na górę strony