Aktualności

Granat moździerzowy znaleziony w lesie

Data publikacji 10.10.2022

Łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o nietypowym znalezisku w lesie w gminie Spiczyn. Grzybiarz znalazł granat moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Granat zabezpieczyli policjanci do czasu przyjazdu saperów. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić.

Wczoraj 25-letni mężczyzna powiadomił łęczyńskich policjantów, że podczas zbierania grzybów na terenie gminy Spiczyn odnalazł przedmiot przypominający granat moździerzowy.

Natychmiast we wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze i potwierdzili, że nietypowe znalezisko to granat moździerzowy kaliber 82 milimetry, pochodzący z okresu II wojny światowej. Granat został zabezpieczony przez mundurowych do czasu przyjazdu saperów, którzy zabrali go do neutralizacji.

Apelujemy o ostrożność. Sezon grzybowy w pełni. Uważajmy na niebezpieczne przedmioty, które możemy napotkać w lesie. Choć od zakończenia II wojny minęło kilkadziesiąt lat nadal możemy natchnąć się na niewybuchy lub pozostałości amunicji z tamtego okresu. Pamiętajmy o takich znaleziskach należy niezwłocznie powiadomić policję. Pod żadnym pozorem nie wolno ich przenosić i  dotykać.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony