Aktualności

Uważaj sprzedając w Internecie

Data publikacji 05.10.2022

25-latka została oszukana sprzedając ubrania za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego Vinted. Na adres mailowy otrzymała link w który weszła. Wybrała swój bank i wpisała dane do logowania do bankowości elektronicznej. W rezultacie zamiast zarobić straciła z konta kilkaset złotych. Przypominamy - cały proces sprzedaży przeprowadzaj jedynie na platformie na której wystawiasz produkty do sprzedaży.

Wczoraj do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 25-letnia mieszkanka gminy Cyców. Kobieta poinformowała, że za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego Vinted wystawiła do sprzedaży kombinezon dziecięcy. Na ogłoszenie odpowiedziała osoba zainteresowana zakupem. Poprosiła sprzedającą o podanie adresu email celem wysłania linka.  

25-latka postępowała zgodnie z przekazanymi instrukcjami. W otrzymanej wiadomości mailowej otrzymała informację, że produkt został zakupiony i należy kliknąć w rubrykę ,,kontynuuj”. Kiedy tak postąpiła została przekierowana na stronę z której wybrała ikonę swojego banku. Wpisała login i hasło do bankowości elektronicznej i potwierdziła logowanie. Kiedy została wylogowana ze strony banku wzbudziło to w niej podejrzenie. Sprawdziła swoje konto na platformie ogłoszeniowej i okazało się, że nie ma tam żadnych wiadomości od osoby kupującej. Ponadto z jej konta zniknęło 500 złotych.

Apelujemy o ostrożność. Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa umieszczonymi na stronach platform handlowych - ,,przeprowadzaj cały proces sprzedaży – od rozmowy z kupującym po otrzymanie zapłaty – na Vinted. W ten sposób będziemy mogli zaoferować ci wsparcie w sytuacji, w której coś pójdzie nie tak”.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony