Aktualności

Policjani przerwali narkotykowy proceder

Data publikacji 05.10.2022

Działania krasnostawskich policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech osób, które zajmowały się narkotykowym procederem. Podczas przeszukań zajmowanych przez nich pomieszczeń i domów, zabezpieczono łącznie ponad 1,5 tysiąca porcji dilerskich marihuany, prawie ćwierć kilograma mefedronu i prawie 50 porcji amfetaminy. Łącznie zatrzymanym przedstawiono 14 zarzutów, w tym posiadania i uczestniczenia w obrocie narkotykami w znacznej ilości.

Działania krasnostawskich kryminalnych, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, pod koniec ubiegłego tygodnia doprowadziły do zatrzymania 23 – letniego mieszkańca powiatu chełmskiego. W trakcie przeszukania zamieszkałego przez niego domu i pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 tysiąca porcji dilerskich marihuany, prawie ćwierć kilograma mefedronu i około 50 porcji amfetaminy.

Dalsze policyjne czynności w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania kolejnych trzech osób z powiatu chełmskiego i krasnostawskiego, które miały związek z narkotykowym procederem.   Łącznie zatrzymanym przedstawiono 14 zarzutów, w tym posiadania i uczestniczenia w obrocie znacznej ilości substancji psychotropowej. Wobec dwóch osób prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, pozostała dwójka dostała dozór policyjny.

Szczegółowe okoliczności tej sprawy wyjaśni prowadzone śledztwo. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony