Aktualności

Aresztowany za znęcanie się nad matką i groźby wobec funkcjonariusza

Data publikacji 03.10.2022

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 53-latkowi, który znęcał się nad swoją matką, a po przyjeździe patrolu policji, nożem zagroził funkcjonariuszom. Policjanci z posterunku w Michowie szybko obezwładnili pijanego agresora i osadzili w policyjnym areszcie. Po usłyszeniu zarzutów, 53-latek został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło przed weekendem. Dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Michów pijany syn wszczął awanturę i znęca się nad swoją matką. Pod wskazany adres zostali wysłani policjanci  z posterunku w Michowie.  

Poszkodowaną kobietę mundurowi zastali u sąsiadów, gdzie w obawie o swoje życie i zdrowie oczekiwała na przyjazd patrolu.  Kiedy razem  z policjantami wróciła do miejsca swojego zamieszkania,  53-latek przebywał w mieszkaniu. Podczas rozmowy z  policjantami, nagle mężczyzna chwycił za nóż i zagroził, że go użyje w przypadku próby zatrzymania go.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, agresor został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna znajdował się pod działaniem ponad 1,5 promila alkoholu.  

Kiedy wytrzeźwiał w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. 53-latek odpowie za znęcanie nad matką, a także groźby kierowane w stosunku do policjanta w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowej. Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony