Aktualności

Dogonił uciekajacego motorowerzystę

Data publikacji 24.09.2022

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 68 – latkowi, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać w stronę lasu. Kiedy uciekiniera dogonił jeden z policjantów okazało się, że "krnąbrny" kierowca ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie i wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Z to nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Policjant zatrzymujepieszo motorowerzystę.

Wczoraj policjanci z krasnostawskiej drogówki w miejscowości Stara Wieś próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna mógł był pod działaniem alkoholu. Jednak ten zignorował wydawane przez patrol sygnały świetlne i dźwiękowe i ani myślał się zatrzymać. Ruszył dalej przed siebie kierując się w leśną drogę.

Daleko nie ujechał, gdyż dogonił go jeden z funkcjonariuszy. Jak się okazało, 68-letni  mieszkaniec gminy Kraśniczyn miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W dodatku ma wydaną decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz kierowca motoroweru odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu za to do 5 lat więzienia, 

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców, którzy na ,,podwójnym gazie” poruszają się po drogach i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant Jolanta Babicz

 

Powrót na górę strony