Aktualności

Cielak wbiegł pod ciężarówkę

Data publikacji 22.09.2022

Do nietypowej kolizji drogowej z udziałem cielaka doszło wczoraj na terenie gminy Wierzbica. Znajdujące się na drodze zwierzę dostało się pod koła ciężarowego dafa. Na miejscu obecny był właściciel, który został ukarany mandatem karnym. Apelujemy o zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Wczoraj po godzinie 16:00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego marki Daf i zwierzęcia domowego. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Wierzbica. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym uderzył w znajdującego się na jezdni cielaka.

Zwierzę ze zdarzenia wyszło bez obrażeń. Zaopiekował się nim obecny na miejscu 62-letni właściciel, który został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy o zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Obowiązek ten penalizują przepisy kodeksu wykroczeń. Każde zwierzę, które bez naszego nadzoru wydostanie się poza teren posesji może stworzyć zagrożenie dla innych osób oraz zagrozić bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony