Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego przez ciężarówkę

Data publikacji 20.09.2022

Wczoraj wieczorem w miejscowości Paszki Małe na DK-19 kierujący samochodem ciężarowym marki Man potrącił mężczyznę idącego środkiem jezdni. Niestety 47-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:00 w miejscowości Paszki Małe na drodze krajowej numer 19. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man wraz z cysterną przewożąca gaz potrącił pieszego poruszającego się środkiem jezdni. Ciężarówką kierował 31-letni obywatel Ukrainy. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Pieszy, 47-letni mieszkaniec gminy Borki w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu wypadku drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. 31-latek w wyniku wypadku zjechał do przydrożnego rowu, gdzie doszło do wywrócenia się zespołu pojazdów.  W chwili obecnej trwa wyciąganie ciężarówki z rowu. Utrudnienia na krajówce (244 km 2 hm) mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Piesi i rowerzyści na drodze, to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Dlatego za łamanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim zdroworozsądkowego myślenia można zapłacić najwyższą cenę, jaką jest życie.

starszy aspirant Piotr Mucha

Powrót na górę strony