Aktualności

13-latek wjechał quadem wprost pod koła osobówki

Data publikacji 19.09.2022

W miejscowości Ustrzesz, w gminie Radzyń Podlaski doszło do wypadku drogowego z udziałem osobówki i quada. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 13-latek, który został przewieziony do szpitala. Chłopiec poruszał się quadem niedopuszczonym do ruchu i nie ubezpieczonym.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 17:20 w miejscowości Ustrzesz, w gminie Radzyń Podlaski. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący quadem, 13-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski doprowadził do zderzenia z osobową kią. 13-latek poruszając się drogą gruntową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu przez co wjechał wprost pod samochód osobowy marki Kia Ceed, którym kierował 26-latek z gminy Radzyń Podlaski.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierujący quadem, który został przewieziony do szpitala.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy. W trakcie prowadzonych czynności na miejscu wypadku drogowego okazało się, że quad, którym poruszał się chłopiec był niedopuszczony do ruchu, a także nie posiadał ubezpieczenia OC. Sam kierujący zaś nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania.

Wyjaśniajmy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

starszy aspirant Piotr Mucha

  • Quad z uszkodzeniami stoi w rowie
  • Miejsce wypadku drogowego
  • Uszkodzony quad stoi na trawiastym podłożu
Powrót na górę strony