Aktualności

Bezpieczny przedszkolak i „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 18.09.2022

Wrzesień to idealny moment na rozmowę i przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” lubartowscy funkcjonariusze przeprowadzają spotkania z dziećmi, na których omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpośredniego nadzoru nad ruchem, szczególnie w miejscach, gdzie placówki szkolne położone są w pobliżu dróg. Mundurowi realizują także działania profilaktyczno - edukacyjne propagujące świadome i bezpieczne zachowania na drodze.

Jedno z takich spotkań odbyło się w piątek w lubartowskiej komendzie. Młodszy aspirant Sylwester Chłopaś, starszy sierżant Krzysztof Gąska oraz sierżant sztabowy Jagoda Stanicka spotkali się z przedszkolakami, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie i prawidłowych zachowaniach na drodze. Podczas pogawędki dzieci miały możliwość obejrzenia motocykli służbowych i radiowozów w których na co dzień pełnią służbę mundurowi.

Podczas wizyty funkcjonariusze zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych i omówili zasady przechodzenia przez jezdnię.  Policjanci pokazali przedszkolakom jak wygląda wyposażenie policjanta. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek przypominający o wrześniowej pogadance z policjantami na temat bezpieczeństwa.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na pierwszym planie motocykl policyjny z policjantem ruchu drogowego ktory pokazuje przedszkolakom sprzet
  • dziewczynka stoi przy radiowozie
  • policjant opowiada dzieciom o pracy stojąc przy radiowozie
Powrót na górę strony