Aktualności

Policjanci ćwiczyli z najmłodszymi bezpieczne zachowania na drodze

Data publikacji 18.09.2022

Opolscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 2 w Opolu Lubelskim, by porozmawiać o tym jak zachowywać się na drodze. W trakcie pogadanki zabrali najmłodszych w plener, aby ćwiczyć bezpieczne zachowania na drodze.

Spotkanie było częścią całego przedsięwzięcia realizowanego przez policjantów poświęconego bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było uświadomienie najmłodszym zagrożeń, z jakimi mogą spotykać się w drodze do szkoły oraz wskazanie im jak zachować się aby ich uniknąć. 

Mundurowi podczas wyprawy ćwiczyli z uczniami prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz opowiadali dzieciom dlaczego warto korzystać z odblasków. Poruszone również zostały tematy podróżowania w fotelikach oraz bezpiecznej jazdy na rowerze. Najmłodsi wzbudzili uznanie mundurowych gości swoją wiedzą o bezpieczeństwie oraz aktywnością w trakcie zajęć.

Spotkanie w opolskiej „Dwójce” ma utrwalać posiadaną już przez najmłodszych wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa oraz wzmacniać umiejętność prezentowania postaw pozwalających uniknąć zagrożeń. 

aspirant sztabowy Edyta Żur

  • policjant tłumaczy dzieciom zasady korzystania z telefonu alarmowego
  • policjant stoi na placu przed szkołą otoczony dziećmi
  • policjant stoi przy przejściu dla pieszych. w stronę przejścia zmierza grupa dzieci. widać oczekujący przed przekściem
Powrót na górę strony