Aktualności

Spotkanie z seniorami „Fałszywy Telefon - Zagrożone Oszczędności”

Data publikacji 18.09.2022

W Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie policjanta z seniorami. Tematem przeprowadzonych warsztatów były oszustwa dotykające często osób starszych oraz bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Funkcjonariusz podczas spotkania omówił najważniejsze zagadnienia oraz odpowiadał na zadawane pytania.

Policjanci w ramach prowadzonych działań profilaktycznych akcji pod hasłem „Fałszywy telefon - zagrożone oszczędności” spotykają się z mieszkańcami naszego powiatu, aby porozmawiać na tematy związane z bezpieczeństwem.

W Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się kolejne warsztaty, których uczestnikami była grupa seniorów. Spotkanie przeprowadził policjant zajmujący się zagadnieniami profilaktyki społecznej. Tematem zajęć było bezpieczeństwo seniora w ruchu drogowym, a także metody działania oszustów, głównie pojawiające się w ostatnim czasie metody oszustw na wnuczka, na policjanta. Zgromadzeni chętnie zdawali pytania.

Jak nie dać się oszukać:

  • Bądźmy ostrożni i nie ufajmy osobom, które dzwonią i podają się za naszą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Rozłączmy się i sami zadzwońmy do tych osób! Nie ulegajmy emocjom;

  • Pamiętajmy - policjant nigdy nie dzwoni i nie prosi o pomoc w rozwiązaniu trudnej sprawy czy przekazania pieniędzy;

  • Nie przekazujmy nikomu naszych danych wrażliwych: czyli numeru pesel, numeru i serii dowodu osobistego czy kodu CCV karty bankomatowej.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

  • policjant podczas spotkania z seniorami
  • policjant podczas spotkania z seniorami
  • policjant podczas spotkania z seniorami
Powrót na górę strony