Aktualności

37-latek pijany i na zakazie nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie pościgu zamienił się miejscami z pasażerką

Data publikacji 15.09.2022

Kierujący oplem nie zareagował na sygnał do zatrzymania, minął radiowóz i odjechał. W trakcie pościgu na oczach jadących za nim policjantów, zamienił się miejscami z pasażerką z tylnej kanapy, która przejechała również kilkadziesiąt metrów. 37-latek miał ponad 2,5 promila. 23-latka również była pod wpływem alkoholu. Oboje mieszkańcy Kraśnika, utracili wcześniej prawa jazdy za jazdę po alkoholu.

Policjanci z kraśnickiej drogówki we wtorkowe popołudnie patrolowali ulice Kraśnika. Kiedy mijali się z osobowym oplem, ich uwagę zwrócił podejrzanie zachowujący się kierowca. Postanowili to sprawdzić ruszając za pojazdem. Opuścili szybę i tarczą dali kierowcy sygnał, aby się zatrzymał. Wtedy minął radiowóz, kiwnął w stronę policjantów na znak jakby zrozumiał polecenie do zatrzymania, jednak  pojechał dalej. Funkcjonariusze podjęli w tej sytuacji pościg z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący oplem wjechał w boczną uliczkę kontynuując jazdę z nieznaczną prędkością.

Na oczach jadących za nim radiowozem policjantów, w dość ekwilibrystyczny sposób w trakcie jazdy zamienił się miejscami z pasażerką siedzącą z tyłu. Po kilkudziesięciu metrach kobieta zatrzymała pojazd. 23-latka nie posiadała prawa jazdy, gdyż zatrzymano jej wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości. 37-latek, który zdążył usadowić się na tylnej kanapie twierdził, że to nie on kierował. badanie alkomatem wyklazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że ma już aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia do kierowania za jazdę po alkoholu.

37-latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty do których się przyznał nie składając wyjaśnień. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a pojazd został odholowany. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, niezatrzymanie się do kontroli, 37-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 23-latka również niebawem odpowie za swoje zachowanie.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą, a także zgłaszanie na numer 112 przypadków, kiedy mamy podejrzenie, że ktoś nietrzeźwy próbuje kierować.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony