Aktualności

Niezwykli goście w łęczyńskiej komendzie

Data publikacji 15.09.2022

Wczoraj poza policjantami w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej można było spotkać uśmiechnięte buzie dzieci. Funkcjonariuszy odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Puchaczowie. Mali goście zwiedzali budynek komendy, zapoznały się z niełatwą służbą policjantów. Największą frajdę sprawił przedszkolakom pokaz tresury psa policyjnego oraz wsiadanie za kierownicę radiowozu.

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odwiedziła około 50 osobowa grupa dzieci z Przedszkola Publicznego w Puchaczowie. Spotkanie rozpoczęło się od tresury psa policyjnego. Pies wykonywał nie tylko słowne, ale i za pomocą gestów komendy które wydawał jego opiekun. Prezentacja czworonoga zrobiła na dzieciach niesamowite wrażenie, była dla dzieci wielkim zaskoczeniem i radością. Przewodnik psa opowiadał o swojej pracy oraz o szkoleniu psów służbowych.

Następnie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu. Dzieci  z zaciekawieniem oglądali pokaz sprzętu policyjnego.

Później rozpoczęło się zwiedzanie komendy. Przedszkolaki przyjrzały się pracy policjantów na stanowisku kierowania. Funkcjonariusze przypominali milusińskim numery telefonów alarmowych oraz wytłumaczyli w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Mali goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali dużo pytań. Wizyta przedszkolaków zakończyła się wspólną fotografią.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony