Aktualności

Odwiedziliśmy przedszkolaków

Data publikacji 14.09.2022

Policjanci Ruchu Drogowego z biłgorajskiej komendy odwiedzili dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Biłgoraju. Mundurowi rozmawiali na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się z dziećmi Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Biłgoraju.  
Głównym tematem przeprowadzonej pogadanki było bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Policjanci przypomnieli o zagrożeniach związanych między innymi z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, nieostrożnym wejściem na przejście, przebieganiem przez jezdnię oraz stosowaniem się do sygnalizatorów świetlnych. Młodzi słuchacze w skupieniu wysłuchali wskazówek mundurowych dotyczących unikania sytuacji niebezpiecznych, przypomnieli maluchom numery alarmowe i powiedzieli co należy robić, aby być widocznym na drodze. Podkreślili bardzo ważną rolę elementów odblaskowych, które zwiększają naszą widoczność na drodze i obdarowali dzieci kolorowymi odblaskami.

Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć radiowóz policyjny oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących pracy policjantów.

aspirant Joanna Klimek

  • policjant i przedszkolaki
  • przedszkolaki na spotkaniu z policjantami
  • policjant i przedszkolaki
Powrót na górę strony