Aktualności

Policjanci zabezpieczyli podróbki na targowisku

Data publikacji 13.09.2022

Opolscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Straży Granicznej zabezpieczyli wczoraj na opolskim targowisku prawie 1000 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Obywatelce Bułgarii, która na swoim stoisku wprowadzała do obrotu podrobione towary grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

Wczoraj rano funkcjonariusze pojechali na teren targowiska miejskiego, gdzie według ich informacji miało dochodzić do nielegalnego handlu ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. W trakcie czynności zobaczyli, że jedna ze sprzedających tam kobiet oferuje odzież na której widniały podrobione znaki towarowe renomowanych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 1000 sztuk odzieży, która trafiła do policyjnego depozytu. Zatrzymali również 39-letnią obywatelkę Bułgarii, która oferowała do sprzedaży taki towar.

Teraz zabezpieczona odzież zostanie przesłana do poszczególnych firm celem dokładnego przebadania i szczegółowej wyceny strat. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel “podróbkami” jest przestępstwem. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami 39-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, w przypadku gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony