Aktualności

Kierujący tirem doprowadził do zderzenia z osobówką na DW-747

Data publikacji 13.09.2022

Wczoraj wieczorem w Przytykach na DW-747 kierujący manem 51-latek doprowadził do zderzenia z jadącą z naprzeciwka toyotą. W wyniku wypadku obrażeń doznał 21-latek kierujący osobówką. Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów.

Wczoraj tuż po godzinie 22:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w na drodze wojewódzkiej numer 747 na wysokości zjazdu do Przytyk, gmina Chodel doszło do zderzenia tira z osobówką. Na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło kiedy jadący ciężarowym manem wraz z naczepą 51-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny jadąc drogą w kierunku Chodla nieostrożnie zjeżdżał ze skrzyżowania na drogę podporządkowaną w kierunku Przytyk, wymusił pierwszeństwo przejazdu nadjeżdżającej z przeciwka drogą wojewódzką toyocie i doprowadził do zderzenia.

W wyniku zdarzenia 21-letni kierujący toyotą mieszkaniec gminy Opole Lubelskie doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W trakcie prowadzonego postepowania funkcjonariusze będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożną, odpowiedzialną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego. Wykonując manewr na drodze musimy zachować ostrożność, gdyż od podejmowanych przez nas decyzji zależy wówczas życie i zdrowie nasze i innych uczestników ruchu.

aspirant sztabowy Edyta Żur

  • na jezdni stoi rozbity samochód. przednia szyba jest rozbita i wgnieciona, cały przód samochodu jest roztrzaskany. widać leż
  • tył stojącego na jezdni samochodu ciężarowego. naczepa pojazdu jest wygięta. widać znajdujące się wewnątrz skrzynki z jabłka
  • ciemny samochód z rozbitą przednią szybą stoi na jezdni. w tle widać karetkę pogotowia.
Powrót na górę strony