Aktualności

Zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów i tymczasowy areszt wobec 24-latka!

Data publikacji 10.09.2022

Jest tymczasowy areszt wobec 24 letniego ob. Ukrainy który w czwartek zaatakował nożem dwóch policjantów. Do zdarzenia doszło podczas interwencji w Tomaszowie Lubelskim. W celu oparcia bezpośredniego ataku napastnika, policjant użył broni palnej i ranił mężczyznę w nogę. Napastnik usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i czynnej napaści. Grozi mu dożywocie!

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15:30 przy ulicy Kościuszki w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci pojawili się na miejscu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym leżącego przy chodniku mężczyzny. Podczas przeprowadzonej interwencji mającej na celu udzielenie leżącemu pomocy oraz ustaleniu jego danych osobowych, ten stał się bardzo agresywny. W pewnej chwili wyjął nóż i zaatakował policjantów raniąc ich dotkliwie.

Jeden z funkcjonariuszy w celu odparcia bezpośredniego ataku napastnika użył broni służbowej raniąc agresora w nogę. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Napastnik trafił do szpitala, gdzie przebywa w asyście policjantów. Do szpitala trafili również obaj funkcjonariusze z obrażeniami rak i nóg.  Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z mundurowych wczoraj po opatrzeniu ran został wypisany ze szpitala. Drugi z policjantów został przetransportowany do lubelskiego szpitala ze względu na poważną ranę ręki.

Na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza wykonywała czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. W dalszym ciągu trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Napastnikiem okazał się 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy  z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara dożywotniego pozbawienia wolności.

sierż. szt. Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony