Aktualności

Policjanci ćwiczyli z dziećmi bezpieczne zachowania na drodze

Data publikacji 07.09.2022

Opolscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Opolu Lubelskim. Podczas wizyty stróże prawa rozmawiali z uczniami opolskiej „Jedynki” na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Myślą przewodnią spotkania były bezpieczne zachowania na drodze.

Wczorajsze spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu młodzieży podczas drogi do szkoły. Stróże prawa podczas pogadanki tłumaczyli, że pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także wchodzący na „zebrę” ma pierwszeństwo przed pojazdem, jednak nie wolno mu podczas tego korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego. Policjanci ćwiczyli z uczniami w miasteczku ruchu drogowego przechodzenie przez jezdnię oraz tłumaczyli im, jak ważne jest zachowywanie zasad ostrożności. Funkcjonariusze uwrażliwiali również młodych ludzi na to, by zadbać o swoją widoczność po zmroku.

Wizyta była częścią cyklu spotkań policjantów z uczniami z powiatu opolskiego poświęconego tematyce bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły.  Podobne spotkania mają na celu utrwalanie u młodych ludzi wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz postaw pozwalających unikać zagrożeń. Funkcjonariusze mają zamiar odwiedzić również inne szkoły, by rozmawiać z młodymi ludźmi o tym, że bezpieczeństwo w drodze do szkoły zależy przede wszystkim od tego, czy zastosują się do określonych przepisami prawa reguł.  

aspirant sztabowy Edyta Żur

  • policjant w kamizelce odblaskowej podnosi rękę ucząc dzieci sygnałów, jakie mogą prezentować policjanci
  • policjant pokazuje młodzieży znaki znajdujące się w miasteczku ruchu drogowego
  • policjant przeprowadza przez pasy chłopca trzymając go za rękę
Powrót na górę strony