Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 07.09.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Germanicha (powiat łukowski). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący pojazdem marki Audi w terenie zabudowanym, ale nieoświetlonym potrącił idącego w tym samym kierunku 67-latka. Niestety pieszy pomimo prowadzonej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Odcinek drogi nie był oświetlony, a pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 20:20 w miejscowości Germanicha (powiat łukowski). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letni mieszkaniec gminy Krzywda kierując samochodem osobowym marki Audi potracił pieszego poruszającego się w tym samym kierunku. Do wypadku doszło na drodze gminnej, w nieoświetlonym obszarze zabudowanym, na prostym odcinku drogi. Mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych. Niestety pomimo reanimacji życia 67-latka nie udało się uratować.

Kierowca samochodu był trzeźwy. Łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny przypominamy PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Zwracamy się również z apelem, aby nosić odblaski również w terenie zabudowanym.

podinspektor. Andrzej Dudzik

 

 

Powrót na górę strony