Aktualności

Po alkoholu łamał przepisy na drodze - nagrał go policyjny wideorejestrator

Data publikacji 07.09.2022

Policjanci kraśnickiej drogówki zauważyli szybko poruszające się audi w gminie Urzędów. Ruszyli za kierowcą, który łamiąc przepisy wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej, przejściu dla pieszych. W terenie zabudowanym jechał 147 km/h. Jak się okazało kierował nim 21 latek po alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, otrzyma też 30 punktów karnych. Sprawa została skierowana do sądu.

Kompletnym brakiem odpowiedzialności na drodze a co za tym idzie brakiem wyobraźni wykazał się 21-letni kierujący osobowym audi. Policjanci z ruchu drogowego kraśnickiej komendy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Kiedy patrolowali miejscowości na terenie gminy Urzędów, w pewnym momencie zauważyli poruszające się z dużą prędkością audi. Ruszyli za pojazdem, który za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał - na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, podwójnej linii ciągłej.

Stop klatka z nagrania policyjnego wideorejestratora na którym widać audi które jedzie z prędkością 147 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Policyjny wideorejestrator wskazał, że 21 latek przekroczył prędkość o 97 km/h (147 km/h w terenie zabudowanym). Kiedy funkcjonariusze zakończyli brawurową jazdę mężczyzny, podczas badania alkomatem okazało się, że kierował w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem niemal 0,30 promila. Jechał pożyczonym samochodem. Stracił prawo jazdy, otrzymał 30 punktów karnych, a funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna nie skorzystał z możliwości złożenia wyjaśnień, a sprawa trafiła do sądu gdzie będzie miała swój finał.

Apelujemy jeszcze raz o respektowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypominamy, że piratom drogowym od 17 września grożą jeszcze większe kary.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko  

Powrót na górę strony