Aktualności

Sprzedaż kurtki zakończona utratą oszczędności

Data publikacji 06.09.2022

Ponad 15 tysięcy złotych straciła mieszkanka Radzynia Podlaskiego sprzedając kurtkę na portalu aukcyjnym. Kobieta otworzyła przesłany link, gdzie zgodnie z dyspozycją miała zaakceptować sprzedaż i odebrać pieniądze za wystawiony towar. W rezultacie z jej konta zniknęły oszczędności.

Wczoraj do radzyńskiej komendy zgłosiła się 45-letnia kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Z informacji przez nią przekazanych wynikało, że na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż kurtkę jeansową.

Osoba zainteresowana zakupem przesłała wiadomość, w której poprosiła o potwierdzenie sprzedaży. Kobieta bez wahania kliknęła w przesłany link, a następnie została przekierowana na stronę łudząco przypominającą stronę jej banku, gdzie wpisała swoje dane. Zgodnie z wyświetlanymi polami wpisała swoje pełne dane. W rezultacie okazało się, że z jej konta został wykonany przelew na kwotę ponad 15 tysięcy złotych.

Apelujemy o szczególną czujność podczas różnego rodzaju transakcji w sieci i za pośrednictwem komunikatorów:

  • Nie klikajmy w podesłane linki. Bezpieczniej jest wybierać płatność za pobraniem;
  • Nie udostępniajmy telefonicznie nikomu swoich danych do logowania w internetowym systemie bankowości elektronicznej, nawet pracownikom banku;
  • Nie autoryzujmy przelewów, których sam nie wykonujesz;
  • Nie podawajmy żadnych kodów autoryzacyjnych w przypadku kiedy ktoś dzwoni (niezależnie z jakiego numeru).

starszy aspirant Piotr Mucha

Powrót na górę strony