Aktualności

Łukowscy policjanci oddali krew dla 8- letniego Wojciecha

Data publikacji 05.09.2022

W niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie uczestniczyli w akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Klub HDK „ Ostoja” w Łukowie. Wspólnie z mieszkańcami Łukowa zbieraliśmy krew dla walczącego z chorobą nowotworową 8-letniego Wojtka. Na osoby oddające krew czekał poczęstunek i pokaz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować życie!

Łukowscy policjanci bez wahania przyłączyli się do akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi „ Ostoja”. W niedzielę zbieraliśmy krew dla walczącego z chorobą na Oddziale Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka, 8- letniego Wojciecha Jonczyk. Policjanci tego dnia zaprezentowali sprzęt, elementy uzbrojenia oraz pojazdy służbowe, z których korzystają w codziennej służbie. Chętnym osobom udzielali instruktażu z zakresie udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł nauczyć się jak w teorii i praktyce pomóc potrzebującemu pomocy przedmedycznej w nagłej sytuacji np. przy zatrzymaniu krążenia lub zadławieniu. Policjanci chętnie odpowiedzieli na liczne pytania związane ze służbą w Policji.

Podczas niedzielnej akcji zarejestrowało się 42-ch dawców, z czego 13 osób po raz pierwszy! Krew to najcenniejszy dar, jakim możemy się podzielić, a którego nie da się wyprodukować. Policjanci każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Serdecznie dziękujemy za to, że mogliśmy przyłączyć się do dzisiejszej akcji. Wojtusiowi i jego rodzicom życzymy zdrowia i dużo siły do zwycięskiej walki z chorobą! 

 

młodszy aspirant Maciej Zdunek

  • policjantka oddaje krew
  • policjant oddaje krew
  • policjanci
Powrót na górę strony