Aktualności

Pędził z ukochaną. Miał ponad 1,5 promila i zakaz sądowy

Data publikacji 03.09.2022

38 latek z gminy Dzierzkowice, po krótkim pościgu został zatrzymany przez opolskich policjantów. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna jechał wraz ze swoją dziewczyną. Tłumaczył, że musiał odebrać ją z dworca kolejowego w Puławach. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj po godzinie 23:00 podczas patrolowania ulic miasta, opolscy policjanci zauważyli kierowcę osobowego mercedesa, którego tor jazdy wzbudził ich zainteresowanie. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, natomiast ten, zignorował ich polecenia i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczeli pościg za samochodem. Po kilkunastu kilometrach policjanci zatrzymali pojazd, po czym okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto  38-latek z gm. Dzierzkowice posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna jechał wraz ze swoją dziewczyną, tłumaczył, że musiał odebrać ją z peronu dworca kolejowego.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ucieczkę przed policją. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Sabina Piłat-Kozieł

Powrót na górę strony